Złodziej czasu
 

Kup bilet

„Złodziej Czasu” jest wciągającą historią , pełną czarów i magii, baśnią opowiadającą o walce dobra ze złem, ale przede wszystkim zagłębiającą się w Czas i wszystko co się z tym wiąże: przemijaniem, traceniem czasu czy walką z jego ucieczką. „Złodziej Czasu” zaczyna się niewinnie – mała dziewczynka spędza ferie u swoich dziadków, w ich starym, skrzypiącym i pachnącym dziwnymi zapachami domu. Stoi tam olbrzymi zegar i bardzo prędko okazuje się, że to nie jest normalny zegar, tak jak dziadek nie jest zwyczajnym dziadkiem a babcia zwyczajna babcią. Opowiedziana na dobranoc historia o złośliwym chłopcu, żyjącym w odległej Krainie Czasu, nazywanym przez dziadka złodziejem czasu wyzwala cała lawinę przygód. Mała dziewczynka dostaje się do tej krainy, ale to dopiero początek kłopotów, które niechcący uruchamia. Będzie musiała zmierzyć się ze Złodziejem Czasu, aby uratować dziadkowi czas, który ten chce mu ukraść. Przekonamy się, kim naprawdę jest babcia i co kryło się we wnętrzu starego zegara…..

Spektakl adresowany jest do dzieci 6+, ale zachęcamy do oglądania go całą rodziną, gdyż stanowi doskonały pretekst do rozmów z dziećmi na temat czasu i wszystkiego , co się z ty wiąże. Gdyż , jak śpiewają aktorzy w finałowej piosence:

 

Nikt nie może czasu kupić

Wypożyczyć, ani sprzedać

Nie da się odstąpić czasu

Schować w piasku lub zagrzebać

 

Ale jedno można zrobić

Można czas swój ofiarować

Komuś, kto za nami tęskni

Kto do serca czas nasz schowa

 

 Scenariusz przedstawienia został wydrukowany w 29 numerze „Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży” wydawanych przez poznańskie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, a jego prapremiera odbyła się w Łodzi w 2010 r. w Teatrze lalek Arlekin. Został również opublikowany jako książka przez wydawnictwo „Literatura”

Program TEATR POLSKA organizowany jest w 2023 po raz piętnasty. Do tegorocznej, jubileuszowej edycji Zespół Sterujący ds. artystycznych zakwalifikował do drugiego etapu 15 przedstawień – w tym znalazło się nasze przedstawienie „Złodziej Czasu” w reż. Waldemara Wolańskiego.
Pokazy spektakli TEATR POLSKA trwają od 1 września do 30 listopada 2023 r.

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego.


reżyseria: Waldemar Wolański
scenografia: Joanna Hrk
muzyka: Krzysztof Dzierma
multimedia: Aleksandra Chrapowicka
scenariusz: Waldemar Wolański
występują: Aga Ejsmont, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Lidia Lisowicz, Sławomir Mozolewski
menu
Repertuar Spektakle Imprezy Edukacja Bilety Przetargi Wynajem Projekty O nas Kontakty
 
na sceniew plenerzearchiwalne
 
 
 
 
 
 
zespółdyrekcjahistoria
 
Nasze strony korzystają z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.